КАКОВ ПРЕСВРТ ВО ШАРЛОТ

Како за седум секунди се даваат пет поени? (ВИДЕО)

Џејмс Џонсон одигра одличен натпревар во Шарлот, и беше еден до најзаслужните што на крајот неговиот Мајами излезе како победник.

објавено: 21 јануари 2018 - 11:20

Џејмс Џонсон одигра одличен натпревар во Шарлот, и беше еден до најзаслужните што на крајот неговиот Мајами излезе како победник.
Последната минута од мечот беше негова. Во рок од седум секунди успеа да реализира пет поени, и да донесе пресврт, а потоа и победа на „жешките" кои губеа со (100:105), пред да се „појави" Џонсон...

Најново во Кошарка