ПРВЕНЕЦ ЗА НАЈКОРИСНИОТ ВО ПЛЕЈ-ОФОТ

КОНЕЧНО: Прстенот на раката на Кеј-Ди (ВИДЕО)

Пред почетокот на дуелот со Хјустон Рокетс, кошаркарите на Голден Стејт ги добија шампионските прстени. Кевин Дурант најсреќен во тимот на „Воините од Оукленд"...

објавено: 18 октомври 2017 - 10:50

Го дочека и тој момент, едне од најдобрите играчи во НБА лигата, Кевин Дурант го доби она што одамна го заслужува – шампионскиот прстен од НБА лигата.

На овој 11 каратент прстен специјално дизајниран за шампионот во НБА лигата има повеже дијаманти отколку на било кој друг сличен накит кој се доделува во четирите најголеми спорта во Америка.
На прстенот кој го добија шампионите стои логото на Вориортс, и трофејот „Лери Обраен". А освен името на играчот, на прстенот е вгравиран и резултатото од сејок плеј-оф натпревар од минатата сезона.
Посебна секција му е посветена токму на Дурант, најкорисниот играч на ланското финале во НБА по кое за прв пат стана шампион.   

Најново во Кошарка