ЗВУЧИ НЕКАКО НАДРЕАЛНО

ЛЕБРОН ОТКРИ ЕДЕН ШОКАНТЕН ФАКТ: Финалето го играв со скршена рака (ВИДЕО)

А уште повеќе го шокираше светот со ефектот кој го имаше на овие последни натпревари, можеби за него во дресот на Кливленд...

објавено: 9 јуни 2018 - 09:49

А уште повеќе го шокираше светот со ефектот кој го имаше на овие последни натпревари, можеби за него во дресот на Кливленд...
После конечниот пораз во НБА финалето каде неговите Кавалирс беа „исчистени" од Голден Стејт со максимални (4:0), Леброн Џејмс ја запрепасти светската кошаркарска јавност.
Имено, најдобриот играч на светот откри дека сите три мечеви од финалната серија, освен оној првиот, ги играл со скршеница на десната рака.

"Самиот на себе си нанесов повреда со удар во таблата после првиот натпревар. Бев и премногу емотивен поради болниот пораз, начинот на кој игравме, напите у судиските одлуки кои доведоа до тоа. Чувствував дека победата ни беше одземена. Па затоа во наредните три мечеви потоа, играв со скршена рака“.

За потсетување, Кавалирс брутално беа поразени со (124:114) во продолжението од пет минути, а Џејмс уфрли 51.поен на таа средба.

Најново во Кошарка