Атрактивни потези во најсилната кошаркарска лига

Ненс знае и да лета (Видео)

Лери Ненс јуниор повторно воодушевува со своите атрактивни потези и забивања и повторно е број еден на редовната Топ листа во НБА

објавено: 13 јануари 2018 - 12:15

Лери Ненс јуниор повторно воодушевува со своите атрактивни потези и забивања и повторно е број еден на редовната Топ листа во НБА.

Ненс одлично искористи една асистенција од Харт и буквално летна во воздух и ја заби топката во кошот. Лејкерс со негова помош го победија Сан Антонио спарс, а Ненс ги остави зад себе Волас, Херел, Браун и Де Розан во битката за првото место на Топ-листата со најатрактивни забивања.

Најново во Кошарка