БРУКЛИН ИМА СУПЕРМЕН

ПОВРЕДАТА НЕ ГО ПОКОЛЕБА: Еве кога планира да се врати на теренот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Кошаркарот на Нетс, Карлис Леверт доживеа сериозна повреда на скочниот зглоб. Но и покрај тоа ќе настојува да се врати на теренот до крајот на оваа сезона.

објавено: 14 ноември 2018 - 08:30

Како што пренесуваат американските медиуми, Леверт го „извртел" скочниот зглоб на десната нога. А охрабрувачки е дека не дошло до некое „кршење" на зглобот.

Бекот на Бруклин се повреди на мечот со Минесота а на прв поглед изгледаше многу посериозно од то подоцна покажаа лекарските снимки.
На среќа на сите, Леверт би требало да се врати до крајот на оваа сезона.

 

Најново во Кошарка