И НЕ БЕШЕ ТЕШКО ДА СЕ ПОГОДИ

ПРАЗНИЧНА МАГИЈА: Леброн против Вориорс на Божиќ!

Предводени од Леброн Џејмс, ЛА Лејкерс ќе ги одмерат силите со актуелните пшампиони на НБА лигата на денот на најголемиот католички празник – Божиќ, утврдија официјалните лица на најсилната лига на светот.

објавено: 8 август 2018 - 15:30

Ни оваа година нема да биде малку поразлично...

Дури и НБА лигата ја сочува својата традиција, својата пракса, која вели дека за време на празниците најќесто се закажуваат натпреварите од типот „најдобрите против најдобрите".
Па така, доколку или евентуално „Кралот Џејмс", не ја промени средината и го облече дресот на Лејкерс, веројатно е дека и оваа Нова година, во ударниот термин же играа Голден Стејт Вориорс против Кливленд Кавалирс.

Вака спектаклот на Божиќ, оној кошаркарскиот, ќе го прават Голден Стејт и Лос Анџелес Лејкерс.
А како што пренесува ЕСПН, за истот ден предвидени се и мечевите во кои ќе играат Милвоки Бакс и Њујорк Никс, Оклахома со Хјустон, Бостон Селтикс и Филаделфија, како и Јута со Портланд.

Најново во Кошарка