КОГА ИГРААТ СРЕДНОШКОЛЦИ...

Што се може да се случи во кошарката за една секунда!? (ВИДЕО)

„Пич Џем" е едно од најважните случувања кога се зборува за американската средношколска кошарка.

објавено: 12 јули 2018 - 15:05

Се работи за турнир кој се игра на крајот на сезоната и кој привлекува голeм број на тренери од колеџите кои на најдобар можен начин можат да видат кого можат да „регрутираат" во своите редови.

А минатaта вечер се сретнаа екипите на ПСА Кардиналс и Хјустон Хоупс.
Екипата од Хјустон, на 3:40 минути пред крајот водеа со осум поени разлика. Сепак во самиот финиш, преку линијата за слободни фрлања Кардиналс стигнаа и до израмнување на резултатот.
Во последната секунда од играта се случи еден неверојатен момент. Го реализираше Кол Ентони (син на поранешниот НБА играч, Грег Ентони).
И тоа како...

Најново во Кошарка