ГО ПОСЛУША „ГЛАСОТ НА НАРОДОТ"

ВРЕМЕ Е ЗА ПРОМЕНИ: Веѓите се минато! (ВИДЕО)

Ентони Дејвис се прости од својот заштитен знак, а многу веројатно и од прекарот...

објавено: 1 април 2018 - 11:55

И тоа дојде на ред... Ентони Дејвис реши да направи промени во изгледот, односно да тргне еден детал од своето тело по кој беше препознатлив, и според кој го доби својот прекар „веѓата"...

Еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата го избричи, и тоа јавно, оној дел кој ги спојуваше двете веѓи, и од тоа направи вест.
Ја сподели со своите следбеници на социјалните мрежи, кои претходно ги праша дали се согласни да го направи тоа.
Центарот на Њу Орлеанс Пеликанс го послуша „гласот на народот', застана пред камерата, го зема бричот, и го направи тоа... 

Најново во Кошарка