ЕНДЕСА ЛИГА ДОБИ НОВ ШАМПИОН

По една година пауза, титулата се врати во Мадрид (ВИДЕО)

По една година пауза, Реал Мадрид одново владее во Шпанија. „Кралскиот“ тим на гостувањето кај Басконијас славеше со 96-85 за конечни 3-1 во плеј-оф финалето. Руди Фернандез со 27 поени и пет асистенции беше најефикасен во редовите на тимот од Мадрид, кој ја освои 37. титула во својата историја. 

објавено: 19 јуни 2018 - 23:09

Најново во Кошарка