може и тоа да се случи

Работнички - МЗТ нема да се игра вечерва !?

Дербито може да не се одигра поради расипаниот семафор во “Градски Парк”

објавено: 15 април 2018 - 15:25

Вечното дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром вечерва може и да не се игра. Причина за тоа е расипаниот семафор во салата “Градски парк”.

Според најавите, доколку семафорот во скоро време не се поправи, ќе нема ни основни услови да се игра натпреварот.

Најново во Кошарка