ИМ СЕ МОЖЕ, СИ ФАЌААТ СЕИР

Ратко Варда со порака до Путин

По триумфот на Србија во полуфиналето на Европското првенство, искусниот центар Ратко Варда му се обрати на првиот човек на Русија, Владимир Путин.  

објавено: 16 септември 2017 - 11:47

По триумфот на Србија во полуфиналето на Европското првенство, искусниот центар Ратко Варда му се обрати на првиот човек на Русија, Владимир Путин. 

На својот „Инстаграм профил објави фотографија на која Путин го брише лицето, во прашање како да се солзи.

 

„Владимире мој мил....Сето ова е нормално“, е коментарот на Варда. 

 

Најново во Кошарка