ВО „СПОРТ“ ПРОЧИТАЈТЕ ГО МЕЈЛОТ НА РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦОТ

Димитријевиќ не пријавил никаква повреда, МКФ ја измислил за да го суспендира

Ненад Димитријевиќ не бил повреден, односно не пријавил дека е повреден, затоа што и навистина не бил повреден, пред селекцијата „Под 20" години да се упати на ЕП од Дивизијата „Б" кое ова лето се одржуваше во Софија.

објавено: 9 октомври 2018 - 21:00

Како основна причина поради која младиот кошаркар на шпанскиот Хувентуд не заигра(л) на овој евро-шампионат во соседна Бугарија е повредата како што е наведено во „обвинителниот акт" од којa е произлезена и шестмесечна суспензија од страна на Дисциплинската комисија на МКФ, туку неговото чувство на недоволна физичка и психичка подготвеност, напишал и испратил мејл до канцеларијата на федерацијата до кој дојде „Спорт".

*Целиот текст и мејлот можете да ги прочитате во утрешното издание на единствениот спортски весник кај нас „СПОРТ“.

 

Најново во Кошарка