Американката со македонски пасош ги израдува талентите

Дјуана веќе привлекува внимание - Топло добредојде во „Кале“ за двојната ВНБА шампионка (Фото)

Топло добредојде на новата македонска репрезентативка Дјуана Бонер денеска и приредија јуниорките на Вардар и на Шкупи

објавено: 12 март 2018 - 20:50

Топло добредојде на новата македонска репрезентативка Дјуана Бонер денеска и приредија јуниорките на Вардар и на Шкупи. Дјуана го следеше натпреварот за кошаркарки до 18 години, а на полувремето одигра неколку минути со нив во комбинација 3 на 3 на паркетот во салата „Кале“.

Дјуана Бонер, која има две титули во реномираната и насјилна женска кошаркарска лига, ВНБА, денеска и официјално стана македонски државјанин и ќе ни биде голем адут во ноемврискиот евроквалификациски циклус.

Најново во Кошарка