ИТАЛИЈА ОТВОРИ СО СЕРИЈА ОД 21-0

Каква срамота: Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

На нашата најдобра женска репрезентација и беа потребни осум минути за да ги постигне првите поени на гостувањето кај Италија.

објавено: 14 февруари 2018 - 18:59

Ако се суди според почетокот на мечот, македонската женска репрезентација е пред нов дебакл во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. Италија во Скопје не го покажа вистинското лице, но затоа на домашен терен е безмислосна. На нашите девојки им беа потребни осум минути за да ги постигнат првите поени. Италијанките отворија со серија од 21-0, додека мразот кај нас го скрши Лазареска.

По првата четвртина резултатот е 25-4.

Најново во Кошарка