ИСПРАВЕНО ПРЕД НОВИОТ КВАЛИФИКАЦИСКИ ДУЕЛ

Сениорките се одјавија, заминуваат за Италија (ФОТО)

Нашата најдобра женска репрезентација денеска заминува за Италија, каде утре во Павија ќе го одиграат реванш натпреварот со соодветната селекција во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. На првиот меч одигран во Скопје, избраничките на Марјан Лазовски беа поразени со 61-52, ова беше најдобрата партија на „црвено-жолтите“ во овие квалификации. 

објавено: 13 февруари 2018 - 10:58

Најново во Кошарка