Исланѓаните дефинитивно ослабени

Добра вест за Македонија: Исланд без Арон Палмарсон

Репрезентацијата на Исланд, последниот противник на македонската репрезентација во групата Б, ќе биде без помошта најдобриот играч, Арон Палмарсон

објавено: 11 јануари 2017 - 16:18

Репрезентацијата на Исланд, последниот противник на македонската репрезентација во групата Б, ќе биде без помошта најдобриот играч, Арон Палмарсон. Ракометарот на Веспрем поради повреда одлучи да не настапи на Мундијалот во Франција, тој не се појави на тренингот на својата репрезентација. Оваа вест ја потврди и Исландската ракометна федерација.

 

Македонската репрезентација со Исланд игра на 19 јануари.

 

 

Најново во [Спортмедиа]