Кошарка

СРПСКИОТ ТЕМПЕРАМЕНТ ПРЕЗЕНТИРАН И ВО ЗАДАР

КОГА ЖЕЉКО ЌЕ „ЗДИВИ": „Чувај ја таа проклета топка“ (ВИДЕО)

БИБЛ БРОИ САМО ШЕСТ ЕКИПИ: Кожув отвора со...

На 16. октомври, во Гевгелија, нашиот единствен претставник ќе го пречека...

СЛАТКА ОДМАЗДА: Црвена Звезда е нов шампион во...

Вечерва се одигра големото финале во АБА Суперкупот во Лакташи каде што...

За Таунс 190 милиони, што е со Батлер?

Тимбервулфс и КАТ договориле нов, петгодишен договор, вреден 190 милиони долари...

Работнички драстично казнет: Соколов паузира три меча, клубот ќе плати 80.000 денари!

Суспензија од една средба заработија центарот и тренерот на Куманово, Урош и Љубисав Луковиќ, кои воедно ќе треба да платат вкупно 40.000 денари поради исклучувањата на вчерашниот меч во „Градски парк“.

Државата промовира домашни производи, а дозволува наплив на странци во кошарката!

Македонските играчи истовремено апелираат до државните органи да ги разгледат промените во кошаркарскиот спорт, кои, според нив, се косат со националните интереси.

Навивачите избраа: „Кралевите“ ја предводат најдобрата петорка во Евролигата

Тандемот на мадридски Реал Серхио Родригез - Руди Фернандез ја предводи најдобрата петорка во Евролигата за оваа сезона. На официјалниот сајт на кошаркарската Евролига денес беа објавени резултатите од гласањето на...

Дурант и Вестбрук ги „изрешетаа“ Клиперси, Индијана експресно возврати (ВИДЕО)

Кошаркарите на Индијана Пејсерс со победата од 86-82 над Вашингтон изедначија на 1-1 во полуфиналната серија на Источната конференција. Клучен човек во победата на Индијана беше Рој Хиберт кој на овој натпревар постигна...

Боксови на сите страни: Погледнете ја одблиску жестоката тепачка во „Градски парк“! (ВИДЕО)

Сцени кои му приличат на еден ултимејт фајт-спектакл, а не на кошаркарски натпревар можеа да се видат во 23. минута од вечерашниот дуел помеѓу Работнички и Куманово. Епилогот беше 16 исклучени играчи, по осум од двата...

Работнички со посакуваната позитива ја доби „крвавата“ војна со Куманово!

Мечот го одбележа големата тепачка во 23. минута во која учествуваа најголем дел од актерите од двата тима, по што средбата продолжи да се игра со по четворица играчи во обете екипи.

Дербито во „Градски парк“ ќе продолжи како на баскет - 4 на 4!

По речиси едночасовна пауза продолжи дерби натпреварот од 8. коло од кошаркарската Суперлига помеѓу Работнички и Куманово и тоа на крајно несекојдневен начин - со по четворица играчи во двата тима. Мечот беше прекинат...

Ултимејт-фајт кошарка: Улична тепачка на играчите на Работнички и Куманово! (ФОТО)

По нецели три минути од второто полувреме од кошаркарското дерби од 8. коло од Суперлигата помеѓу Работнички и Куманово се случи одамна невидена тепачка на спортските терени во Македонија, во која учествуваа речиси сите...

Клубовите победија: Усвоено правилото за шест странци и тоа без задолжително играње на Македонци!

Со само три гласа против и четири воздржани, денеска и официјално е усвоено зголемувањето на бројот на странски кошаркари во националното првенство од четири на шест, и тоа без дополнението кое го бараа домашните играчи...

Леброн Џејмс стана најмладиот играч со 4.000 постигнати поени во плејоф

Според формата, екипата на Мајами се наоѓа на добар пат повторно да игра во финалето на НБА Лигата, а најзаслужен за тоа е Леброн Џејмс, кој игра во животна форма. Ноќеска, актуелниот шампион во полуфиналнето на плејоф-...

Pages