Кошарка

ЗА ВРЕМЕ НА СОБИРОТ НА СИТЕ ЗВЕЗДИ, СЕ СЛУЧИ ГОЛЕМ ТРЕЈД

Дивац се откажа од Казинс, го испрати во Њу Орлеанс

Најдобрите моменти од Ол стар 2017 (Видео)

Ревија на забивања имаше во Њу Орлеанс. Вкупно 75 пати играчите со забивање...

Луд Ол стар меч: Дејвис постави нов рекорд по...

Ентони играше на свој терен, пред домашна публика и постигна неверојатни 52...

Сите НБА ѕвезди потпишаа со Барселона (Видео)

Некогашната ѕвезда на каталонскиот гигант, а сега амбасадор на клубот, одлично...

Дојдоа „куманите", им се придружија и „Сити Парк Бојс"

Монотонијата која се чувствува на овој прв натпреварувачки ден во Кавадраци, ја „разбија" верните навивачи на Куманово и на Работнички. Прво „движење" во „Јасмин" направија навивачите од Куманово. А десетина минути по нив, во присуство на голем број на припадници на полицијата, се појавија и оние на Работнички.

Самарџиски се врати со „петка“

Предраг Самарџиски се врати на терените и го одигра првиот меч во дресот на Мега Лекс. Македонскиот центар постигна пет поени во победата над Динамик (84:57) во рамките на 1/4 во српскиот Куп. 

Работнички со транспортни проблеми на патот кон Кавадарци

Третиот 1/4 финален натпревар меѓу Работнички и Куманово ќе започне десет минути подоцна. најтрофејниот кошаркарски колектив на патот кон Кавадарци имал тарнспортни проблеми, поточно автобусот бил во дефект. Дуелот треба да започне во 18:10 часот.

Фени убедлив во празниот и ладен „Јасмин“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фени Индустри со убедливи 112:69 го совлада аутсајдерот АВ Охрид и обезбеди место во полуфиналето во Купот на Македонија. Иако кавадарчани играат на домашен терен, сепак трибините беа скоро па празни...Раниот термин на одигрување на дуелот со АВ Охрид најверојатно ги спречи фановите на овој тим да дојдат во салата „Јасмин“ во која температурата е далеку од пријатна. Куп-натпреварите засега се играат во ладни услови...

Домаќинот продолжува понатаму...

Ко-домаќинот на завршниот турнир не остави ништо на случајноста, и со една рутинерска игра лесно ги „препива“ охриѓани (112:69) и повеќе од доволно за место во полуфиналето. Поентерското шоу сепак го „украде“ одличнито новак на АВ Охрид, Девин Брукс кој стигна до монструзен дабл-дабл од 37 поени, 10 скока, но и 5.. асистенции

Пери: Среќа за нас, успеавме да се вратиме и да победиме

Карпош Соколи е првиот полуфиналист во Купот на Македонија, откако го совлада Вардар со 92-84. 

Теодосиќ или Де Коло, прашање е сега?

По номинациите за најдобар дефанзивен, и „звезда во подем", Евролигата го објави и списокот на кандидати за признанието најкорисен играч во оваа сезона.

„Соколите“ го прелетаа Вардар

Фаворитот и покрај неуверливата завршница со 92:84 го победи Вардар во првиот четврт-финален меч од кошаркарскиот Куп на Македонија

Трката по трофејот почнува, нема топ-фаворит во „Јасмин"!

Салата „Јасмин" во Кавадарци е местото каде во наредните три дена ќе се собере македонскиот кошаркарски крем, осумте најдобри машки и четирите женски тимови ќе разигруваат за трофеите, а на крај ќе се радува само еден. Кој, ќе дознаеме во недела навечер

Батлер донесе победа за Чикаго (ВИДЕО)

Со двете погодени слободни фрлања на Батлер, на помалку од една секунда до крајот кошаркарите на Чикаго го победија Бостон со 104:103

Pages