Кошарка

ХУМАН ГЕСТ БЕЗ ГРАНИЦИ: Перо Антиќ и КК Гостивар...

„8.000 евра е сумата што ќе ја обезбедат КК Гостивар и претседателот Перо Антиќ...

ФИБА СО ПОНУДА: Еден „прозорец" помалку?

Шпанскиот „Ел Мундо Депортиво" открива дека Светската кошаркарска федерација...

МУТА Е МИНАТО: Чанак е тренерската иднина на...

Досегашниот шеф на струката на „црно-белите" Мирослав Николиќ е сменет од...

МЗТ Скопје: Господа од Работнички, со вашите одлуки ќе ја закопате кошарката во Македонија!

Неколку часа по прекинатото вечно-дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје, кое затсана на 27. минута откако судиите побараа празнење на салата „Градски парк“ по што домаќинот реши да не се врати на паркетот, со свое...

Чековски: Порано нѐ гаѓале со шишиња и монети па немало прекин, а сега...!

Ѓорѓи Чековски, корпулентниот крилен центар на Работнички вели дека не ја разбира одлуката на судиите да го прекинат вечното дерби меѓу екипата од „Градски парк“ и МЗТ Скопје. „Не разбирам зошто е прекинат мечот....

Стефанов: Ова беше едно од помирните дербија, не сакам да коментирам за прекинот!

Врбица Стефанов, стратегот на актуелниот шампион на Македонија, МЗТ Скопје е разочаран што вечното-дерби помеѓу Работнички и екипата од Аеродром имало неславен крај. „Да бидам искрен, не очекував таков почеток на...

Според актите на МКФ: Работнички се наоѓа пред преселба во Третата лига?!

Најтрофејниот кошаркарски колектив кај нас се соочува со преселба во најнизок ранг, откако управата на клубот реши да не го доигра вечерашниот натпревар со МЗТ Скопје поради (пре)строгата одлука на судиската тројка за...

Докузовски: После ова повеќе нема кошарка во Македонија!

Големо разочарување кај сите во таборот на Работнички предизвика судиската одлука за празнење на трибините со нивните навивачи, која пак повлече нивно повлекување од теренот и прекин на мечот со МЗТ Скопје во вечното...

Дефинитивен крај: Избрзаните судиски одлуки го уништија спектаклот во „Градски парк“

Желбата да се биде во центарот на вниманието и немањето чувство за објективната ситуација на теренот на судиската тројка е причината што вечното дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје имаше неславен крај – беше прекинато...

Дербито може да не се доигра: Со „Сити парк бојс“ паркетот го напуштија и играчите на Работнички (ФОТО)

Вечното дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје најверојатно ќе има неславен крај откако судиите прво решија да ги избркаат навивачите на домаќинот, а потоа и целата сала, што предизвика револт кај сите во таборот на „...

Прекин во „Градски парк“: Судиите го напуштија теренот, бараат бркање на „Сити парк бојс“?!

Првото овосезонско вечно дерби помеѓу Работнички и МЗТ Скопје е прекинато на нешто повеќе од три минути до крајот на третата четвртина при резултат 51-36, откако судиската тројка се повлече од теренот барајќи да се...

Фемили се пофалија со одземената кореографија на најголемиот ривал среде Градски парк! (ВИДЕО)

Големо градско дерби само по себе носи големи возбудувања и тензии, а освен на паркетот жешко е и на трибините во „Градски парк“ каде навивачките групи на Работнички и МЗТ Скопје водат голема „битка“. Навивачката група...

„Фејк енд дроп“ шутот на Антиќ избран за потег на неделата (ВИДЕО)

Перо Антиќ не доби шанса за настап на премиерниот дуел на Атланта во новата НБА сезона, но затоа доби 20 минути во победата на Индијана и постигна седум поени, а Антиќ на тој дуел изведе прекрасен „фејк енд дроп“ шут...

Pages