Кошарка

НЕКОГАШ БЕА ВЛАДЕ И ПЕЃА, СЕГА СЕ БЈЕЛИЦА И БОГДАН

Србите повторно се палат на Сакраменто кингс

Миленикот на Раца летово ќе игра на Филипините

За екс македонскиот репрезентативец, ова е враќање во азиската земја после три...

Уште еден напад на Леброн во Лос Анџелес

Дел од фановите на ЛА Лејкерс продолжуваат јавно да го изразуваат својот револт...

ЛАДЕН ТУШ ВО СОФИЈА: Младинците постигнаа само 34...

Македонската младинска репрезентација го одигра еден најслабиот поентерски...

На најновата листа на УЛЕБ: МЗТ Скопје пак во друштво на Реал, ЦСКА, Барса, Олимпијакос...!

Македонскиот шампион МЗТ Скопје се најде на најновата листа на најдобрите кошаркарски колективи кои изминативе три сезони настапувале во едно од двете натпреварувања под капата на УЛЕБ (Евролигата и Еврокупот) и тоа на...

Македонците ќе (му) се радуваат на пехарот наменет за победникот на ЕП 2015

Кошаркарските вљубеници кај нас ќе можат во живо да го видат пехарот наменет за победникот на претстојното Европско првенство (ЕП), кое за првпат ќе се одржи во четири држави, откако челниците на ФИБА-Европа објавија...

Пиреа им се поклони на Спанулис и Олимпијакос: Вие сте нашите шампиони! (ВИДЕО)

Навивачката група на Олимпијакос, популарната „Гејт 7“ приреди незаборавен пречек за кошаркарите кои го освоија второто место на фајналфор-турнирот во Евролигата кој се одигра во Мадрид. Во Пиреа беа присутни околу 700...

Во договор со МВР: Куманово и Работнички дефинитивно ќе играат утре, ама - без публика!

Одложениот меч од 9. коло од Суперлигата помеѓу Куманово и Работнички, кој не се одигра во предвидениот термин поради полициската акција во најсеверниот македонски град во која погинаа осум бранители, дефинитивно е...

Репторс можеби ќе добијат друштво: Монтреал бара место во НБА

Канада би можела повторно да има две екипи во НБА лигата ако се оствари најавата за влез на Монтреал во најсилната светска кошаркарска лига. Иницијатор на тоа е потпретседателот на хокејарскиот тим од овој град Монтреал...

Што е многу - многу е: Ночиони и Кампацо од радост за титулата - страсно се бакнаа в уста! (ФОТО)

Реал Мадрид стана нов кошаркарски првак на Европа, а Андрес Ночиони беше јунак во големото финале и затоа имаше огромен повод за славје. Арно ама, начинот на кој ги прослави и екипниот и индивидуалниот успех ги остави...

Хјустон спаси три меч-топки и стигна до првото финале на Западот по 18 години (ВИДЕО)

Пред една недела, екипата на Хјустон Рокитс се наоѓаше пред елиминација од НБА плеј-офот, за ноќеска да го прослави пласманот во финалето на Западната конференција, првпат по 1997 година. Меѓу другото, Рокитс станаа...

Аргентинецот Ночиони избран за најголема ѕвезда во финалето од Евролигата!

Аргентинскиот интернационалец, Андрес Ночиони е избран за најкорисен кошаркар на финалето на Евролигата од преку 400 акредитирани новинари во „Паласио де депортес„ во Мадрид. Овогодишното засилување под обрачите со...

„Кралот“ го урна проклетството: Реал Мадрид по две децении повторно е на европскиот трон! (ФОТО)

Две децении требаше да минат за шпанскиот гигант Реал Мадрид одново да се искачи на европскиот кошаркарски трон, откако „кралевите“ вечерва не ја направија ланската грешка (финален пораз од Макаби ТА) и со сигурна игра...

ЦСКА Москва без Теодосиќ до третото место во Мадрид

Екипата на ЦСКА Москва го освои третото место на фајналфор-турнирот во Мадрид откако со 86-80 (27-13, 21-11, 18-31, 20-25) славеше над турскиот претставник Фенербахче. Тимот на Жељко Обрадовиќ влезе катастрофално во...

Pages