Меѓународен Фудбал

ЕДЕН ОД НАШИТЕ РИВАЛИ ВО УЕФА ЛИГАТА НА НАЦИИ

„Џелатот“ на Македонија ќе ја води Ерменија!?

Партизановци нудат своја „слика", ѕвездашите...

Нови снимки, нови моменти, употреба на геометрија, линии, пенал...

ФИФА го бира најдобриот играч на светот: Роналдо...

Од претходно Светската фудбалска федерација ги објави номинациите за најдобри...

Евроголови во Суперкласико: Ривер ја „...

Во единственото „суперкласико" оваа сезона, екипата на Ривер Плејт како гостин...

Примера: Жирона ја запре Барса среде „Камп Ноу“! (ФОТО+ВИДЕО)

Во петтото коло од Примера екипата на Барселона одигра само нерешено 2:2 пред своите гледачи против Жирона. На тој начин прекината е серијата на Барса од четири победи по ред од стартот на сезоната.

Нов погодок на Роналдо и нова победа на Јувентус (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо го постигна третиот гол во дресот на Јувентус. Благодарение на погодокот на португалецот во 81. минута, „Старата дама“ поведе на гостувањето кај Фросиноне со 0-1. Конечните 0-2 ги постави Бернардески во судиското надополнување.   

ВО СРБИЈА НЕМА ВАР ТЕХНОЛОГИЈА:„Судиското око“ и даде бод на Црвена Ѕвезда (ВИДЕО)

Во Србија сеуште не е воведена ВАР технологијата. А токму употребата на новиот метод можеби ќе „кажеше" дали голот на напаѓачот на Црвена Ѕвезда, Боачи, е регуларен или не. Но доволно за нерешени (1:1) и сочувување на лидерската позиција. 

Јувентус има нова голема мета – ЛЕРОЈ САНЕ

Како што пишуваат италијанските медиуми, првиот човек на Јуве, Андреа Ањели веќе знае која супер ѕвезда сака да ја купи откако во летниот трансфер период Кристијано Роналдо дојде во Торино.

НЕВЕРОЈАТНО, БАЗЕЛ ИЗГУБИ СО 7:1

Каков натпревар на „Стад де Суис" во Берн!!! Јанг Бојс го демолираше Базел со 7:1...

АСЕНСИО: Никој не ме праша дали ја сакам „седумката" на Роналдо

Фудбалерот на Реал, Марко Асенсио откри дека никој од клубот не му понудил да го земе дресот со бројот 7 по заминувањето на Кристијано Роналдо од Мадрид.

НЕ ОДИ ЛЕСНО БЕЗ ПАНДЕВ: Џенова застана пред Лацио

Како што беше најавено, Горан Пандев не се појави на теренот на „Олимпико" во дуелот против неговиот некогашен клуб, а тоа се „почувствува" на резултатот (1:4).

Раванели го напушти Арсенал: „Ова ли е професионален клуб!?“

49-годишниот Фабрицио Раванели го напушти кормилото на украинскиот клуб Арсенал од Киев и тоа после само девет натпревари.

УЕФА Е ЗАГРИЖЕНА: Ердоган ја кочи Турција

Поради актуелната политика на претседателот Ердоган, европската фудбалска федерација потвди дека Турција има многу намалени шанси да ја добие организацијата на ЕП во 2024 година.

Убава „прошетка“ на Севиља, катастрофа на Леванте и Барди! (ВИДЕО)

Денеска во петтото коло од најсилното шпанско првенство составот на Севиља го декласираше Леванте на гостински терен со 2:6.

Pages