НЕКОГАШНИОТ АНГЛИСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ВЕЛИ ДЕКА Е НЕВИН

(Видео) Адам Џонсон: Барем да ја силував девојката поради која шест години сум во затвор

Играчот е осуден поради секс со малолетничка, но тој тврди дека никогаш не спиел со нејзе

објавено: 21 април 2017 - 14:45

Некогашниот англиски репрезентативец Адам Џонсон ја одлежува првата од шесте предвидени години кои треба да ги помине во затвор. Џонсон е осуден поради секс со малолетничка, која имала 15 години. Според обвинението, тогашниот играч на Саутемптон, спиел со навивачка на овој клуб. 

Судијата му даде шестгодишна казна затвор на играчот, кој неодамна беше сминен во затворската келија како тврди дека неосновано е зад решетки. Во разговор со еден од затворениците, џонсон вели дека никогаш немал секс со малолетната девојка

„Посакував барем да имам секс со девојката поради која ќе бидам во затвор шест години. Секогаш ме чекаше по мечевите и сакаше да се слика со мене. Така беше околу шест месеци. Потоа побара дрес со мојот потпис. Разговаравме неколку недели, а потоа ја бакнав. Во затворот има луѓе кои спиеле со 12-годишни деца, а добиле двојно помала казна затвор“, вели Џонсон на снимката, која ја објави англискиот весник „Сан“.

Најново во Меѓународен Фудбал