Двете ѕвезди на сините остануваат во Лондон

Азар и Куртоа ќе ги продолжат договорите со Челзи

Еден Азар и Тибо Куртоа ќе ги продолжат договорите со Челзи, иако се навестуваше дека и двајцата имаат понуди и ќе си заминат од „Стемфорд Бриџ“

објавено: 12 јануари 2018 - 14:35

Еден Азар и Тибо Куртоа ќе ги продолжат договорите со Челзи, иако се навестуваше дека и двајцата имаат понуди и ќе си заминат од „Стемфорд Бриџ".

Најава дека соработката ќе продолжи и деке двете големи белгиски ѕвезди ќе продолжат да настапуваатз а Челзи пристигна токму од Азар.

„Да ќе потпишам нов договор со Челзи, но пред мене тоа ќе го стори Тибо Куртоа“, изјави Азар.

За него интерес имаше од Реал Мадрид, но сега ќе биде мнопгу потешко да дојде до трансфер. Куртоа беше на мета и на Реал Мадрид, но и на уште неколку клубови. 

Најново во Меѓународен Фудбал