КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ ЗА НАВИВАЧИТЕ НА „СИНИТЕ“ ОД ЛОНДОН

Челси го претстави изгледот на новиот „Стемфорд Бриџ" вреден 500 милиони фунти! (ФОТО)

По катастрофалното отворање на новата сезона во Премиерлигата, конечно стигаат добри вести за навивачите на Челси. Управата денеска го претстави моделот на новиот стадион кој ќе има капацитет од 60.000 места, а изградбата на истиот ќе чини 500 милиони фунти. Градежните зафати ќе започнат во мај 2016 година, а новиот стадион ќе биде комплетиран во 2020 година. Челси три години своите домашни натпревари ќе ги игра на друг стадион, а локацијата ќе биде дополнително одредена.

објавено: 1 септември 2015 - 12:03

Најново во Меѓународен Фудбал