Речиси и да нема дилеми за новиот првак во Англија

Доминираат „граѓаните“ - Нова победа на Манчестер сити во Премиерлигата

Манчестер сити ја в рати предноста од 16 бодови во трката за титулата пред главниот ривал и тоа градски, Манчестер јунајтед, со нова победа во Премиерлигата

 

објавено: 12 март 2018 - 22:52

Манчестер сити ја в рати предноста од 16 бодови во трката за титулата пред главниот ривал и тоа градски, Манчестер јунајтед, со нова победа во Премиерлигата.

Вечерва популарните „граѓани“ беа подобри од Стоук и на гостински терен славеа со 2:0.

Двата гола беа дело на извонредниот плејмејкер Давид Силва. На осум кола до крајот Сити е речиси првак и разликата од 16 бодови изгледа недостижно за конкурентите.

Најново во Меѓународен Фудбал