МАНЧЕСТЕР СИТИ ПОД КАМЕРИ

Фудбалот станува реално шоу

Англиските медиуми пишуваат дека Манчестер Јунајтед потпишал договор со Амазон, вреден 11.000.000 евра.

објавено: 13 октомври 2017 - 09:50

Англиските медиуми пишуваат дека Манчестер Јунајтед потпишал договор со Амазон, вреден 11.000.000 евра.
Според тамошните медиуми челниците на клубот се согласиле да бидат инсталирани камери низ целиот камп, кои ќе пренесуваат како играчите го минуваат времето.

На овој начин јавноста ќе биде запознаена со секој детал во клубот, вклучувајќи го и Управниот одбор и неговите членови. Ако се верува на англиските медиуми, првите камери веќе се поставени на теренот каде што тренираат фудбалерите.

Премиум корисниците ќе имаат можност постојано да ги следат случувањата во таборот на Сити, ќе гледаат како играчите тренираат, нивните разговори, што јадат, како го минуваат слободното време.
Според некои аналитичари ваквиот потег на клубот не е добар, за кратко време ќе донесе големи проблеми.

Најново во Меѓународен Фудбал