Ниту Рој Хоџсон не помага

Го минаа и Џемс Бонд, Кристал Палас е 0:8

Рој Хоџсон има лош старт како кормилар на Кристал Палас, а бодовите од „Селхрст Парк“ денеска ги однесе Саутемптон со победнички погодок во шестата минута

 

објавено: 16 септември 2017 - 15:29

Рој Хоџсон има лош старт како кормилар на Кристал Палас, а бодовите од „Селхрст Парк" денеска ги однесе Саутемптон со победнички погодок во шестата минута.

Стивен Дејвис беше прецизен во раната фаза од мечот, а со тој погодок „светците“ ја забележаа втората победа. И го оставија Палас цврсто закован на дното од табелата во Премиерлигата. Со биланс од 5 порази по пет кола и гол-разлика од 0:8.

 

Најново во Меѓународен Фудбал