Швеѓанецот повторно во елемент

Ибрахимовиќ на „Олд Трафорд“ пристигна со стил (ВИДЕО)

Шведскиот репрезентативец и официјално стана нов играч на Манчестер јунајтед, а на медицинските прегледи пристигна со хеликоптер

објавено: 1 јули 2016 - 20:24

Златан Ибрахимовиќ конечно го официјализираше својот трансфер во Манчестер јунајтед. Швеѓанецот потпиша едногодишен договор со „црвените ѓаволи" а на денешниот медицински преглет пристигна со хеликоптер.

Најново во Меѓународен Фудбал