Убав момент за ветеранот

Кам-бек од соништата, Руни погоди за Евертон (Видео)

Вејн Руни повторно е во Евертон, се врати по 13 години, откако ги напушти популарните „Карамели“, а кам-бекот денеска му беше според желбите, со гол во првото коло против Стоук

објавено: 12 август 2017 - 17:01

Вејн Руни повторно е во Евертон, се врати по 13 години, откако ги напушти популарните „Карамели", а кам-бекот денеска му беше според желбите, со гол во првото коло против Стоук.

Во негов стил со прекрасен удар со глава, ветеранот беше прецизен во 45. минута и му донесе предност на Евертон.

По првиот дел токму со голот на Руни, клубот од Ливерпул води со 1:0.

 

Најново во Меѓународен Фудбал