ЌЕ ИМА ЛИ СЕГА ЗАБЕЛЕШКИ НА СУДЕЊЕТО ЖОЗЕ МУРИЊО?

Манчестер победи со помош на судиите (Видео)

Гостите речиси цел меч играа со фудбалер повеќе поради престрого доделениот црвен картон за еден од домашните играчи, а вториот гол на гостите беше даден од нерегуларна позиција

објавено: 2 јануари 2017 - 20:06

Манчестер Јунајтед победнички ја започна 2017 година, откако со 2:0 славеше на гости кај Вест Хем. Гостите речиси цел меч беа со играч повеќе, откако уште по 15 минути, црвен картон доби играчот на Вест Хем, Фигоули. Според многумина исклучувањето на домашниот играч беше престрого.

Манчестер се мачеше да го скрши отпорот се до 63 минута кога конечно погоди Хуан Мата. Победата на Јунајтед ја потврди Златан Ибрахимовиќ со погодок 15 минути подоцна. Погодокот на Ибра беше постигнат од офсајд позиција.

Исклучувањето на Фигули

Голот на Мата за 1:0

Голот на Ибрахимовиќ за 2:0

 

 

Најново во Меѓународен Фудбал