НА ПОТЕГ Е ЖОЗЕ МУРИЊО

Одреден трансфер буџетот на Јунајтед за јануари

Англиските медиуми ја открија цифрата која стратегот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ќе ја има на располагање за време на зимскиот трансфер период. 

објавено: 6 декември 2017 - 19:30

Англиските медиуми ја открија цифрата која стратегот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо може да ја потроши за време на зимскиот трансфер период. 

Португалскиот стручњак ќе има буџет од 90 милиони фунти, но само од него зависи дали ќе ја искористи за овој преоден рок или пак дел од сумата ќе ја сочува за летоска.

Според изјавите на Мурињо на Јунајтед во момнетов е потребен лев и централен бек, како и централен играч за врска. Ова се позициите кои токму менаџерот на „црвените ѓаволи“ постојано ги истакнуваше како најслаби точки. 

 

Најново во Меѓународен Фудбал