САМО ДЕН ПОСЛЕ ПОРАЗОТ ВО ГРАДСКОТО ДЕРБИ ОД СИТИ

Премиерлигата додаде „сол“ на раните на Манчестер Јунајтед! (ВИДЕО)

Официјалната страница на најсилната англиска фудбалска лига потсети на еден од головите на „црвените ѓаволи" во дуелот со Болтон на 17. март 2017. година.

објавено: 12 ноември 2018 - 21:30

Тогаш, во дресот на Манчестер Јунајтед имаше други лица, а во тие години главен збор водеше токму тимот од „Олд Трафорд" предводен од легендарниот Алекс Фергусон.

Доказ како што играше тогаш Јунајтед говори и следниот погодок, во таа акција сами скоро од сопствениот гол до противничкиот учествуваа Кристијано Роналдо и Вејн Руни.

Сега се прашувааат фановите на клубот каде исчезнаа ваквите игри, зошто не можат да се повторат на чело со сегашниот португалски менаџер Жозе Мурињо...

Најново во Меѓународен Фудбал