ЕВЕ КОИ ИГРАЧИ БИ МОЖЕЛЕ ДА НАПРАВАТ ТРАНСФЕР

Се бројат часовите, што ќе купат Англичаните...?

За разлика од претходните, Англичаните одлучија оваа година летниот преоден рок да заврши пред почетокот на новата сезона.

објавено: 8 август 2018 - 18:30

Токму денеска и утре би можеле да бидеме сведоци на нови трансфери кога се во прашање премиерлигашите, затоа тамошните медиуми објавија трансфери кои би можеле да се случат до крајот на овој преоден рок.

Дел од нив веќе подолго време се шпекулираат, други се најавуваат, така на пример, Пако Алкасер од Барселона би можел да заврши во Ватфорд.

ФУДБАЛЕРИ КОИ БИ МОЖЕЛЕ ДА НАПРАВАТ ТРАНСФЕР ВО ПРЕМИЕРЛИГАТА:

Бернард (Шахтјор - Евертон)
Џек Грилиш (Астон Вила - Тотенхем)
Пако Алкакер (Барселона - Ватфорд)
Џек Батленд (Стоук - Челзи)
Лукас Перез (Арсенал - Вест Хем)
Кепа Аризабалага (Атлетик Билбао - Челзи)
Адама Траоре (Мидлсбро - Вулверхемптон)
Џо Брајан (Бристол Сити - Астон Вила)

Рајан Вудс (Брентфорд - Свонси)
Маркос Рохо (Манчестер Јунајтед - Евертон)
Џош Ономах (Тотенхем - Фулам)
Бен Гибсон (Барнли - Лестер)
Шеи Оџо (слободен играч - ВБА)
Питер Крауч (Стоук - Барнли)
Крис Смолинг (Манчестер Јунајтед - Лестер)
Џејмс Ворд-Прос (Саутемптон - Ватфорд)
Вилфрид Заха (Кристал Палас - Тотенхем)

Најново во Меѓународен Фудбал