Печат на титулата на Вембли

Сити се врати во победнички колосек - Победа против Тотенхем за голем чекор кон титулата

Манчестер сити е на чекор до титулата во Премиерлигата, а речиси сите дилеми, ако ги имаше популарните „граѓани“ гхи разрешија вечерва. Со победа против Тотенхем на гостински терен со 3:1 во дербито од 33. коло

 

објавено: 14 април 2018 - 22:39

Манчестер сити е на чекор до титулата во Премиерлигата, а речиси сите дилеми, ако ги имаше популарните „граѓани" гхи разрешија вечерва. Со победа против Тотенхем на гостински терен со 3:1 во дербито од 33. коло.

Жезус, Гундоган од пенал и Стерлинг ја разбија домашната одбрана и со три гола го замолкнаа „Вембли“ и навивачите на Тотенхем.

Почесниот гол за домаќините го постигна Ериксен, но Тотенхем повторно загуби убедливо од лидерот и на последните три меча против Сити има три порази со гол разлика 2:10.

Манчестер сити може уште утре да ја прослави титулата, ако градскиот ривал Јунајтед загуби од ВБА.

Најново во Меѓународен Фудбал