Убедлив триумф на фаворитот

Тотенхем рутински до полуфиналето во ФА купот

Кристијан Ериксен беше расположен за игра и за голови, а Тотенхем рутински го победи Свонси со 3:0 и е првиот полуфиналист во ФА купот на Англија

објавено: 17 март 2018 - 15:45

Кристијан Ериксен беше расположен за игра и за голови, а Тотенхем рутински го победи Свонси со 3:0 и е првиот полуфиналист во ФА купот на Англија.

Данскиот репрезентативец постигна два гола, еднаш погоди и Ламела за рутински 3:0 за фаворитот.

За пласман во полуфиналето битка ќе бијат и Манчестер јунајтед со Брајтон, Лестер и Челзи и Виган со Саутемптон.

Најново во Меѓународен Фудбал