СЛЕДУВА ЖЕШКО ЛЕТО НА „ЕМИРЕЈТС"

Заминува „шесторка", за засилувања 220 милиони евра

Озил, Вилшир, Жиру, Чембрлен, Перез, Оспина, најверојатно веќе нема да бидат дел од Арсенал

објавено: 12 април 2017 - 15:00

„Висок напон" е пред Арсенал и неговите верни фанови во наредниот период. Уште е неизвесно дали по уште една разочарувачка сезона Арсен Венгер ќе остане на клупата од клубот од Северниот Лондон.

Она пак што е извесно е дека „топџиите" ќе претрпат големи промени во летниот преоден рок. Па така „Мирор" тврди дека дури шестмина фудбалери на Арсенал ова лето ќе си одат од Лондон.


Меѓу нив и некои од големите звезди во екипа. како на пример, Озил, Вилшер, Жиру, но и Чембрлен, Перез и Оспина.
Поголем дел од нив се незадоволни со моменталната ситуација во клубот, но и со животот во Северен Лондон.
Спроед најавите на овој медиум, нивните места би требало да бидат пополнети со Лаказет од Лион, како и Заха од Кристал Палас.
Но и тоа дека без оглед дали во Арсенал ќе биде стариот, или ќе има нов менаџер, истиот ќе има на располагање дури 220.000.000 евра за засилувања.

 

Најново во Меѓународен Фудбал