Само тој да биде среќен

Барселона ќе плати за затаените даноци на Меси

Каталонците му прафрлите 12 милиони евра на сметите на Лео и татко му, само Аргентинецот да не си замине од Шпанија

објавено: 13 јануари 2018 - 11:45

Челниците на Барселона решиле да ги платат сите долгови кои Лионел Меси ги има кон државата Шпанија. Петкратниот освојувач на „Златната топка“ призна дека е виновен за затајување на даноци и поради тоа беше условно осуден на 21 месец. 

Меси многу се налути па најави дека може и да си замине од Барселона. Сепак, за тоа да не се случи, клубот решил да ги плати долговите кон државата. Аргентинскито виртуоз кој целата кариера е на „Камп Ноу“, неодамна го продолжи договорот до 2021 година и стана најскапоплатен играч во светот. 

 

Најново во Меѓународен Фудбал