ДРАМА НА ПРИЈАТЕЛСКИОТ НАТПРЕВАР ОДИГРАН ВО БРИЗБЕЈН

Дали „ВАР“ ги измами фудбалерите на Јужна Кореја? (ВИДЕО)

Во еден контролен меч помеѓу репрезентациите на Австралија и Јужна Кореја немаше победник, конечниот резултат гласеше 1:1.

објавено: 17 ноември 2018 - 13:34

На пријателскиот натпревар во Бризбејн, при водство на Јужнокорејците, израмнувачкиот погодок дојде во судиското надополнување.

Во финишот од средбата Австралија постигна гол, но се поставува прашањето дали истиот е регуларен?

Играчите на Јужна Кореја веднаш реагираа сметајќи дека станува збор за чиста офсајд позиција. Судиите дури и прегледаа „ВАР" снимка. Дали беше донесена правилна одлука?

Најново во Меѓународен Фудбал