НЕПОСРЕДНО ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА ПРЕСМЕТКАТА ПРОТИВ ФЕНЕРБАХЧЕ

Еден е Император: Спектакуларна кореографија на навивачите на Галатасарај! (ВИДЕО)

На истанбулското дерби домаќинот Галата во многу подобро расположение во пресрет на дерби пресметката со вечниот ривал.

објавено: 2 ноември 2018 - 20:13

Домашните навивачи навистина подготвија една спектакуларна кореографија пред почетокот на мечот.

Моментно според табелата во турската Суперлига, Галатасарај се бори за врвот, а Фенер на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас се бори за избегнување од долниот дел во генералниот пласман.

Фановите на Галата со дел од грбот на Лигата на шампионите на своите противници им посветија вечерва транспарент: „Вашите соништа се наша реалност".

Најново во Меѓународен Фудбал