ИАКО „ЛАЛИЊАТА“ НЕ СЕ ДЕЛ ОД ФУДБАЛСКИОТ ШАМПИОНАТ

Холанѓани гледаа меч на ЕП и порачаа: Ќе се вратиме на СП 2018! (ФОТО)

Холандски навивачи беа присутни на трибините на стадионот во Ленс иако нивната репрезентација не играше на теренот. Четворица љубители на фудбалот беа присутни на натпреварот Португалија-Хрватска и во дресови на „лалињата“ порачаа дека Европа не треба да се грижи за нив, затоа што тие на големите натпреварувања ќе се вратат на Светското првенство кое во 2018 година ќе се игра во Русија.

објавено: 27 јуни 2016 - 10:48

Најново во [Спортмедиа]