ПОГОДИ РЕЧИСИ ОД ПОЛОВИНА ТЕРЕН

Фалкао: Во кариера немам дадено ваков гол (Видео)

Колумбискиот напаѓач во редовите на Монако, Радамел Фалкао, постигна ретко убав гол во дуелот против Каен, во меч од Купот на Франција. Монако имаше предност од 1:0, а со погодокот на Фалкао на пет минути пред крајот, само беше потврдено дека тимот од малото кнежество ќе оди понатаму. 

„Никогаш во кариерата немам постигнато ваков погодок“, задоволно коментираше најдобриот играч во тимот на Монако. 

објавено: 13 декември 2017 - 08:39

Најново во Меѓународен Фудбал