КОГА Е НЕИЗВЕСНО, НАЈСИГУРНО Е „ИКС“

„БетСити“ предлага нерешено вечерва во Франција

Стразбур го пречекува Генгамп во првиот меч за 2018 година од францускиот шампионат

објавено: 12 јануари 2018 - 13:25

БЕТСИТИ МЕЧ НА ДЕНОТ 
Стразбур - Гингамп
12.01.2018 Петок 20:45

Стразбур влегува во овој дуел со победа во Купот на Франција против Дижон остварена во продолжението од мечот и тоа е одлична увертира за продолжение на сезоната. На последните шест натпревари на домашен терен се непобедливи (3-3-0), а успеаа да го совладаат и големиот фаворит ПСЖ.

Вечерва за противник ја имаат екипата на Гингамп која играше одличен фудбал во декември и освои 10 бода на 4 средби и оправдано се наоѓа на средина на табелата со 26 бода. Неблагодарно ќе биде по зимската пауза да се прогнозира со кој состав и формација ќе настапат двете екипи но се очекува тренерите да излезат со најдобрите 11.

Сите фактори укажуваат на неизвесен и израмнет меч па затоа ќе ја искористиме понудата од обложувалницата БетСити и ќе одиграме нерешен исход со коефициент 3.20

Најново во Меѓународен Фудбал