САМО ВО БРАЗИЛ

Фудбалер заработи суспензија од шест месеци затоа што го - бутнал судијата! (ВИДЕО)

објавено: 19 август 2014 - 18:25

Фудбалерот на бразилскиот клуб Коринтијанс, Петрос заработи суспензија шестмесечна суспензија од фудбалските терени затоа што за време на мечот меѓу Коринтијанс и Сантос го бутна главниот судија на мечот, Рафаел Клаус.

Иако фудбалерот тврди дека тоа го направил ненамерно, сепак, федерацијата има спротивно мислење. Од таборот на бразилскиот прволигаш најавуваат жалба која ќе ја испратат во наредните неколку дена.

Најново во Меѓународен Фудбал