ВИСТИНСКО ЛУДИЛО Е ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА НА „КОЦКЕСТИТЕ“

Фудбалерите со порака: Не сонувате, Хрватска е во финалето на СП (ФОТО)

Не гори само Загреб и Хрватска, гори и во соблекувалната на фудбалерите. „Коцкестите“ на големо го слават триумфот над Англија од 2-1 и историскиот пласман во борбата за пехарот на Мундијалот. Хрватските репрезентативци ја направија победничката фотографија од соблекувалната порачувајќи: Не сонувате, Хрватска е во финалето на СП!

објавено: 11 јули 2018 - 23:48

Најново во Меѓународен Фудбал