Нов маестрален потег на германската компанија

„Адидас“ го претстави дресот на Баерн за во иднината (ФОТО)

Германската компанија продолжува со промоцијата на својата модна линија „Танго", а по неодамна објавениот дрес на Реал Мадрид, сега на ред се најде и Баерн Минхен

објавено: 19 мај 2017 - 16:40

„Адидас" продолжи со претставувањето на спортската опрема за во иднина, а овој пат во својата модна линија под името „Танго", го истакна дресот на Баерн Минхем. Германската компанија веќе подолг период ја дизајнира спортската опрема за во иднина, а по објавувањето на дресот на Реал Мадрид, втор на листата се најде Баерн Минхен.

Од „Адидас" проценија дека овие дресови можат многу добро да поминат кај навивачите, а цената на истите е 60 евра.

Најново во Меѓународен Фудбал