Ќе му бидат сериозен конкурент на Баерн

Борусија дели тројки во Бундеслигата

Борусија Дортмунд го почна новото издание на Бундеслигата со тројки, а во дуелите со „милионерите“ настрадаа Херта и Волфсбург

објавено: 19 август 2017 - 17:25

Борусија Дортмунд го почна новото издание на Бундеслигата со тројки, а во дуелите со „милионерите" настрадаа Херта и Волфсбург.

По стартната победа над Херта на домашен терен, денеска Борусија го декласира и Волфсбург со 3:0 и остана на врвот на табелата. Пулишиќ, Бартра и Обамејанг беа стрелци за гостите. Со по 1:0 славеа Хофенхајм со Вердер, Хановер против Мајнц и Хамбургер против Аугсбург. Херта беше нешто поубедлива и го победи Штутгарт со 2:0.

Најново во Меѓународен Фудбал