Не се случува често

Ден за „нули“ во Бундеслигата

Ретко се случува во викенд натпреварите во Бундеслигата, сите дуели во еден ден да завршат нерешено. Денеска на трите меча немаше победник, гарнирано со само 4 погодоци

објавено: 22 октомври 2017 - 20:40

Ретко се случува во викенд натпреварите во Бундеслигата, сите дуели во еден ден да завршат нерешено. Денеска на трите меча немаше победник, гарнирано со само 4 погодоци.

Од 13,30 часот скромно почнаа Келн и Вердер со поделба на бодовите и без ниту еден погодок. Потоа продолжија Фрајбург и Херта, со ново реми, но со по едн гол, а идентично натпреварите од денеска ги комплетираа Волфсбург и Хофенхајм, со ново реми, 1:1.

Најново во Меѓународен Фудбал