Милионерите со големи маки победија

Еден, ама вреден на Батшуаи, гол со петица, победа за Борусија Дортмунд (Видео)

Мичи Батшуаи постигна прекрасен гол со петица за победа на Борусија Дортмунд против Хановер. Еден, ама многу вреден за белгискиот интернационалец во редовите на „милионерите“

објавено: 18 март 2018 - 15:27

Мичи Батшуаи постигна прекрасен гол со петица за победа на Борусија Дортмунд против Хановер. Еден, ама многу вреден за белгискиот интернационалец во редовите на „милионерите".

Во 24. минута Батшуаи искористи одличен центарут од корнер и со удар од зад грб го совлада голманот на Хановер. 

Борусија сега повторно е на третата позиција, зад Баерн и Шалке 04 и има големи шанси да игра во Лигата на шампионите.

Најново во Меѓународен Фудбал