Триумфален кам-бек

Супер Марио се врати, Штутгарт победи

Марио Гомез имаше триумфално враќање во својот прв професионален клуб, Штутгарт, а публиката со овации го поздрави неговиот кам-бек. Популарниот Супер Марио не постигна гол, но сепак слави победа од 1:0 против Херта

објавено: 13 јануари 2018 - 19:15

Марио Гомез имаше триумфално враќање во својот прв професионален клуб, Штутгарт, а публиката со овации го поздрави неговиот кам-бек. Популарниот Супер Марио не постигна гол, но сепак слави победа од 1:0 против Херта.

Штарк си постигна автогол за пораз на Херта и триумф на Штутгарт. Голем пресврт направи Хановер и победи против Мајнц со 3:2, иако губеа со 0:2. Нерешено со по еден гол одиграа Вердер со Хофенхајм и Ајнтрахт против Фрајбург, додека Аугсбург успеа да го победи Хановер со 1:0.

Најново во Меѓународен Фудбал