ШВЕЃАНЕЦОТ ГО ПРОДОЛЖУВА ШОУТО НА ТЕРЕНИТЕ

ИБРА Е „БОГ“ НА ЛОС АНЏЕЛЕС: Мајсторијата на Златан за победа! (Видео)

Ибрахимовиќ однови го привлекува вниманието на светската фудбалска јавност...

објавено: 22 јули 2018 - 11:03

ЛА Галакси со пресврт во второто полувреме како гостин ја совлада Филаделфија, а творец беше токму поранешниот репрезентативец на Шведска.

После натпреварот Златан Ибрахимовиќ даде изјава во свој стил:

Најпрвин со одлична асистенција го пронајде Камара, а потоа со еден фантастичен удар го совлада противничкиот голман Блејк и го постигна 12. гол во сезоната.

Најново во Меѓународен Фудбал